dima
  • БУДИНОК №2

    Одним із перших наших проектів став заміський будинок для творчої молодої пари (він – письменник, вона – фотограф), котра бажала втілити в життя просту, але водночас незвичайну, ідею за обмеженого бюджету. Перед нами було поставлено завдання спроектувати будинок, в якому вони могли б проводити вихідні, відпочивати від міської суєти та надихатися довколишньою природою. Придбана ділянка неправильної форми та невеликою площею якнайкраще для цього підходила: узлісся, вдале розміщення щодо шляхів сполучення, незначна віддаленість від міста.

    Замовники, поділяючи наші погляди на архітектуру, повністю довірилися нам. Було вирішено відштовхуватися від лаконічної форми будинку та простого планування. Застосовано принцип відкритих взаємопроникних просторів: відсутність перегородок між кухнею та житловою кімнатою. А також принцип трансформовуваних функціональних зон (вітальня перетворюється на спальню, кухня – на їдальню), що були розміщені вздовж основного транзитного шляху будинку.

    Група дерев старого дубового гаю ввела перші корективи в первісну форму та планування будинку (крок 3 схеми показує реакцію форми на природне оточення). Західну стіну будинку запроектовано глухою, оскільки сусідній будинок розташований надто близько до межі ділянки. Для покращення інсоляції будинку було вирішено збільшити площу віконного отвору південного фасаду шляхом підняття покрівлі (крок 4 на схемі). Таким чином, частина даху отримала незначний ухил, а сама форма будинку стала більш динамічною.

    Фундаменти неглибокого залягання і металевий несучий каркас дозволяють скоротити витрати на будівництво. Проектом передбачено використання екологічних матеріалів. Внутрішнє оздоблення з фарбованих в біле дубових дощок використовується також для оздоблення терас. Зовнішня обшивка каркаса виконується з лакованої ясеневої дошки.

    В результаті застосування відкритого планування та трансформовуваних функціональних зон вдалося створити комфортний заміський будинок для відпочинку площею 77 кв.м. (в т.ч. 20 кв.м. терас).

    Цей проект дав змогу нашій архітектурній студії втілити в життя одну зі своїх ідей, а саме – створення малогабаритного, економічного та екологічного житла, застосовуючи раціональний підхід до проектування з врахуванням ініціатив та індивідуальностей замовника.


    Технічні характеристики:

    Площа ділянки - 883 м2

    Площа забудови - 89 м2

    Загальна площа будинку - 77 м2

    Поверховість - 1 пов.

    Бюджет - 35 000 $


    / Максим Войтенко, Роман Терьошкін / 2011 /