dima
 • PATIO будинок

  Проект будинку PATIO став переможцем міжнародного конкурсу з архітектури та дизайну "Архиконкурс 2012" в категорії "Архітектура" /


  Будинок PATIO – одноповерховий приватний житловий будинок з обхідною галереєю, патіо та терасою. Для місцевості з теплим та сухим кліматом.

  Будинок запроектовано для сімейної пари середнього віку, яка живе окремо від дорослих дітей. Простора пласка ділянка та довколишня рівнинна місцевість спонукали органічно вписати будинок в ландшафт, підкреслюючи площинність та рівнинність – “не вгору, а вшир”.

  В основі формоутворення – принцип “об'єм в об'ємі”. Внутрішній прямокутний об'єм приміщень будинку охоплений зовнішнім об'ємом оболонки, в результаті чого по периметру будинку утворюється крита галерея. Відмінність об'ємів підкреслено матеріалами оздоблення: внутрішній об'єм – яскраве тепле дерево, зовнішній – монументальний білий бетон. Площинний характер форми підсилюється прибудинковою терасою та експлуатованою покрівлею з газоном і майданчиком для відпочинку.

  Планування будинку передбачає розташування приміщень навколо патіо. Група приватних приміщень знаходиться в західній частині будинку, а публічні вітальня та кухня-їдальня – в східній. Ззовні, приміщення будинку охоплюються галереєю, яка частково переходить в терасу. Розсувні віконні системи у вітальні та кухні-їдальні дозволяють об'єднати ці приміщення з навколишніми галереєю та терасою, а зсередини також із патіо. Потрапити до кожного приміщення, крім санвузлів, можна як зсередини будинку, так і ззовні. Через патіо є вихід на дах будинку. Галерея обмежує потрапляння прямого сонячного світла в приміщення будинку. Разом з тим, необхідна інсоляція просторої вітальні та кухні-їдальні додатково забезпечується через патіо.

  Вирішення інтер'єру будинку PATIO базується на продовженні використання матеріалів та кольорів екстер'єру всередині будинку. Проте в інтер'єрі принцип розподілу матеріалів оздоблення засновано не на розрізненні об'ємів, а на розрізненні площин: вертикальні огороджувальні поверхні оздоблені в теплому яскравому дереві, а горизонтальні підлога та стеля – в гамі білого. Композиційним центром публічної частини будинку є патіо.

  Конструктивні рішення – монолітний залізобетонний каркас на фундаменті мілкого залягання, стінове заповнення з порожнистих керамічних блоків.


  Техніко-економічні показники:

  Площа забудови – 264,00 м2

  Загальна площа – 118,20 м2

  Житлова площа – 75,70 м2

  Площа галереї та тераси – 200,80 м2

  Поверховість – 1 пов.

  Висота від позн. ±0.00 – 3,6 м

  Будівельний об’єм вище позн. 0.00 – 950,40 м3


  / Максим Войтенко, Роман Терьошкін, Євген Кучер / 2012 /