dima
 • FISHER’S будинок

  Будинок FISHER'S – заміський будинок на березі озера Clear в Канаді. Запроектований для активної молодої сім'ї.

  В проекті будинку FISHER'S ми продовжуємо застосовувати раціональний підхід в проектуванні малогабаритного, економічного та екологічного житла, з урахуванням ініціатив та індивідуальності замовника. Проект передбачає нетривіальне вирішення заміського будинку для відпочинку та спілкування з природою. Автономність, екологічність, раціональність планування і логічність формоутворення – основні принципи даного проекту.

  Замовники виявили бажання спроектувати будинок, в якому комфортність проживання не входила б в конфлікт із недоторканістю природи. Ділянка проектування знаходиться на березі озера Clear в Канаді і значно віддалена від найближчих населених пунктів та мереж комунікацій. Будинок, за побажаннями замовників, мав об’єднати всі переваги ділянки. Тому було вирішено відштовхуватися від ідеї будинку як сполучної ланки між суходолом та водою.

  Формоутворення засноване на принципі обгортання первинного об'єму. Ядром проекту стала найпростіша ортогональна форма. Вздовж неї по пірсу проходить головний транзитний (він же об’єднувальний) шлях, який дозволяє здійснити прямий як зовнішній, так і наскрізний прохід з берега до води. Формування об'єму будинку завершується обгортанням ядра пласкою структурою.

  Планувальне рішення передбачає розміщення основних функціональних зон та приміщень вздовж головного вектору переміщення, віссю якого є північна стіна будинку. Внутрішній об'єм житлової частини представлений просторою вітальнею з панорамним вікном на озеро. В проекті застосовано принцип взаємопроникних просторів. Спальня запроектована на антресолі над зоною кухні. Санвузол розміщено у північно-західній частині будинку. Він складається з ванної кімнати та туалету, які відокремлюються розсувними дверима. Для інженерного обладнання передбачено технічний поверх над санвузлом.

  Зовнішній навколобудинковий простір тераси та пірсу дозволяє організувати відпочинок під відкритим небом. Довжина пірсу уможливлює пришвартування невеликого судна.

  Концепція інтер'єру базується на візуальному зв'язку внутрішнього та зовнішнього просторів. Для цього застосовано принцип відкритого планування і передбачена значна площа засклення. Ахроматична гама інтер'єру з додатковими кольорами природної гами дозволяє акцентувати увагу на довколишніх живописних пейзажах, а також підкреслює форму внутрішнього простору. Натуральні матеріали сприяють проникненню атмосфери місцевої природи всередину житла. Вітальня забезпечена значною кількістю сонячного світла через велике панорамне вікно. Інсоляція спальних місць здійснюється через мансардні вікна даху. Для кухні та ванної передбачено вікна на рівні розташування обладнання в кухні та ванній.

  В основі конструкції будинку - металевий каркас, встановлений на гвинтові палі. Висота розміщення будинку над водою прийнята з врахуванням зміни рівня води у водоймі. Обшивка внутрішніх поверхонь структури виконується з дерев’яних дощок, зовнішня – з фальцьованого листового металу. Теплоізоляція та гідроізоляція виконується з екологічних матеріалів. Будинок оснащений автономною інженерією: енергозабезпечення – сонячні батареї, опалення – тепловий водяний насос, водопостачання – зі свердловини на території ділянки, каналізація – локальна очисна станція.


  Техніко-економічні показники:

  Площа забудови – 116,6 м2

  Загальна площа – 45,7 м2

  Житлова площа – 24,4 м2

  Площа мезаніну – 15,5 м2

  Площа тераси та пірса – 60,6 м2

  Поверховість – 1+

  Висота – 4,5 м

  Будівельний об’єм – 196 м3


  / Максим Войтенко, Роман Терьошкін, Євген Кучер / 2011 /